Reklama
Reklama

Rozkopany Stary Rynek: restauratorzy będą mogli wystawiać stoliki. Choćby na piachu

Zdjęcie z jesieni | fot. PIM
Zdjęcie z jesieni | fot. PIM

Zbliża się wiosna, a to każdego roku gorący okres dla restauratorów ze Starego Rynku.

Przebudowa płyty rynku mocno jednak komplikuje życie właścicielom i najemcom lokali z tego rejonu Poznania. Cała inwestycja ma trwać do jesieni, ale wiosna i lato to zawsze najlepszy sezon w branży. A restauratorzy od miesięcy walczą tu o przetrwanie - remont skutecznie zniechęca bowiem mieszkańców do odwiedzania okolic.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak już w poniedziałek podała telewizja WTK, zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski przyznaje, że większość chodników na rynku ma być gotowa do końca maja, a ostatnie w lipcu. Bez względu na to, czy przy restauracji będzie już chodnik czy nie, restauratorzy będą mogli wystawiać stoliki, choćby na piachu. Mają to być "stoiska promocyjne", a nie zabudowane ogródki gastronomiczne.

Restauratorzy nie ukrywają, że chcą dotrwać do końca inwestycji, ale rozłożenie "stoisk promocyjnych" będzie zależeć w dużej mierze od tego, w jakim stanie będzie nawierzchnia przy lokalach.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro