Reklama
Reklama

Kierowcy już płacą więcej za przejazd A2 w Wielkopolsce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska

Od 6.00 rano obowiązują nowe stawki za przejazd autostradą.

Z tej informacji cieszyć się mogą jedynie motocykliści, dla których od czwartku przejazd autostradą w naszym województwie jest dużo tańszy niż dotychczas. Zamiast 26 złotych płacą jedynie 14 złotych - utworzono dla nich nową kategorię pojazdów i tym samym oddzielono ich od samochodów osobowych.

Wszyscy pozostali użytkownicy A2 nie mają powodów do radości. Kierowcy osobówek od 6.00 rano za każdy z 50-kilometrowych odcinków płacą już 28 złotych, o 2 złote więcej niż dotychczas. Opłata za przejazd samochodów kategorii drugiej wzrosła z 39 do 43 złotych, a trzeciej kategorii - z 60 do 66 złotych. Pojazdy kategorii czwartej zamiast 91 złotych płacą 100 złotych, a kategorii piątej zamiast 260 złotych już 280 złotych.

- Zmiana cen podyktowana jest wzrostem kosztów bieżącego utrzymania, kosztów finansowania - obsługi kredytów oraz kosztem realizowanych i planowanych inwestycji. Wzrosty cen materiałów i usług w różnych gałęziach gospodarki odnotowują historycznie najwyższe poziomy - podała AW. - Obecna waloryzacja stawek jest niższa od aktualnych odczytów inflacyjnych i zmian cen na innych odcinkach płatnych dróg publicznych, i wynosi od 7,6 proc. do 10,2 proc., w zależności od kategorii pojazdu - dodała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro