Reklama
Reklama

Prowadził furgonetkę z homofobicznymi hasłami. Został prawomocnie skazany

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Chodzi o samochód, który pojawiał się na wielkopolskich ulicach w sierpniu 2020 roku.

Hasła umieszczone na kontrowersyjnym aucie informowały m.in. o związku edukacji seksualnej z pedofilią oraz o tym, że "lobby LGBT" chce uczyć kilkuletnie dzieci masturbacji i zgody na seks. Z kolei przez głośnik przekonywano, że homoseksualiści przygotowują społeczeństwo do akceptacji pedofilii, a niektóre dzieci są adoptowane przez gejów w celu zgwałcenia.

Gdy furgonetka pojawiła się w Poznaniu, doszło do obywatelskiego zatrzymania kierowcy. Mężczyzna, który zatrzymał kierowcę stanął później przed sądem, ale został uniewinniony, bo zatrzymał kierowcę zakłócającego spokój nadawaniem głośnych komunikatów.

Teraz prawomocnie skazano kierowcę furgonetki. Jak podaje Radio Poznań, Karola G. skazano na 1500 złotych grzywny za 17 wykroczeń - konkretnie "wybryków godzących w porządek publiczny". Chodzi o rozpowszechnianie treści homofobicznych. Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił w środę apelację Karola G., w której powoływał się na cytaty z Biblii i utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego. Tym samym wyrok jest prawomocny.

W lipcu 2022 roku Gazeta Wyborcza ujawniła, że G. to radca prawny z Wielkopolski. W rozmowie z GW zapewniał, że wierzy, że robił dobrze. Prosił też, by napisać, że Jezus Chrystus jest zbawcą świata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro