Reklama
Reklama

Zabójstwo na Głuszynie: nożem kuchennym zabiła partnera, a kilkuletnim dzieciom kazała pomóc umyć i przenieść ciało

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Fleimax / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Fleimax / pixabay.com

Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku, a właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

O tej sprawie pisaliśmy na epoznan.pl już w marcu ubiegłego roku. Wówczas okazało się, że w jednym z mieszkań na poznańskiej Głuszynie znaleziono ciało 31-letniego mężczyzny. W związku ze sprawą zatrzymano partnerkę mężczyzny - trafiła do aresztu. W środę poznański sąd okręgowy wydał wyrok i skazał ją na 12 lat więzienia za zabójstwo.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, okoliczności zbrodni są bulwersujące. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta w nocy z 5 na 6 marca 2022 roku kłócąc się ze swoim partnerem zadała mu cios nożem kuchennym w okolice lewego obojczyka. Jeden cios wystarczył - mężczyzna zmarł w ciągu maksymalnie kilkunastu minut.

Świadkami zabójstwa były dzieci kobiety mające wówczas 8, 9 i 10 lat. Śledczy ustalili, że kobieta wykorzystała je do tego, by pomogły jej umyć, przebrać i przenieść ciało mężczyzny z kuchni do pokoju. Co więcej, kobieta nie próbowała ratować partnera. Po kilku godzinach zadzwoniła po służby ratunkowe twierdząc, że mężczyzna w takim stanie wrócił do domu. Miała też udawać, że go reanimuje w trakcie rozmowy telefonicznej ze służbami.

Beata L. początkowo nie przyznawała się do winy, później natomiast zaznaczyła, że do dźgnięcia nożem doszło przypadkowo, gdy broniła się przed partnerem. Sąd nie miał wątpliwości co do winy kobiety. Kluczowe okazały się zeznania córki Beaty L., która przyznała, że matka zadała cios mężczyźnie, który w trakcie kłótni chciał opuścić mieszkanie. L. miała się na to nie godzić.

Wyrok nie jest prawomocny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro