Reklama
Reklama

Prace na trasie PST idą pełną parą! "Zostanie oddana do użytku najdalej do końca maja"

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Co dzieje się na budowie?

- Z każdym dniem widać postęp prac na remontowanej trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Na odcinku od przystanku Słowiańska do przystanku Lechicka/Poznań Plaza, na obu torach są już ułożone szyny i podkłady. Na trasie w kierunku centrum trwa przytwierdzanie oraz łączenie szyn, do wykonania pozostały tu jeszcze prace ziemne na długości przystanku Lechicka/Poznań Plaza - informuje zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Od strony Słowiańskiej rozpoczęło się już zasypywanie torowiska tłuczniem. - Z tego powodu na plac budowy dostarczane są tysiące ton tłucznia, a postęp prac będzie łatwo dostrzegalny - większość elementów konstrukcyjnych nowej trasy (poza szynami) zostanie przykryta tłuczniem.

Roboty postępują też na części trasy za Lechicką, na torze w stronę centrum. - Pomiędzy Szymanowskiego i Kurpińskiego układane są podkłady i szyny. - Odcinki torowiska w technologii bezpodsypkowej wykonano na dwóch torach oraz międzytorzu przed przystankami: Aleje Solidarności, Lechicka/Poznań Plaza i Szymanowskiego. Na przystanku Kurpińskiego, na torowisku w kierunku centrum pozostał do wykonania ostatni odcinek.

Wiśniewski zapewnia, że trasa PST zostanie oddana do użytku "najdalej do końca maja bieżącego roku".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
6℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro