Na tydzień zamkną Termy Maltańskie. Spore zmiany w obiekcie

Kolejka do Term z lata 2021 roku | fot. Przemysław
Kolejka do Term z lata 2021 roku | fot. Przemysław

Aquapark jeszcze w marcu będzie niedostępny dla mieszkańców.

Jak wynika z naszych informacji, całe Termy Maltańskie mają zostać zamknięte w dniach 20-26 marca, choć próżno szukać informacji na ten temat chociażby na stronie internetowej obiektu. Potwierdza nam to jednak prezes Term Maltańskich, Jerzy Krężlewski.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Urząd Miasta Poznania oferuje 4-miesięczne płatne staże. Zdobądź doświadczenie - Aplikuj do 15 października!
REKLAMA

- Rzeczywiście będziemy zamknięci w tym okresie, oficjalnych informacji nie komunikujemy obecnie klientom, ponieważ termin może się jeszcze delikatnie zmienić. To kwestia zmiany o jeden dzień - mówi prezes Term. Dlaczego aquapark będzie zamknięty? - Musimy przygotować się do odbiorów technicznych inwestycji, którą obecnie realizujemy. Konkretnie chodzi o to, że zmieni się lokalizacja wejścia do Term Maltańskich - tłumaczy.

Już niedługo klienci będą wchodzić do obiektu nie dołem, jak obecnie, a górą - po dziś nieużywanych schodach. - Już dobudowaliśmy tam klatkę schodową, pojawiła się też winda. Na górze będziemy mieć 4 kasy, a więc więcej niż na dole. Przebudowa pozwoli nam uniknąć kolejek w szczytowym zainteresowaniu, a dodatkowo będzie więcej przestrzeni dla klientów. Najważniejsze jednak jest to, że będziemy mogli wpuścić do obiektu 2500 osób, a więc o 700 więcej niż obecnie - mówi.

Po zakończeniu odbiorów technicznych inwestycji, klienci przez kilka dni będą mogli korzystać z wejścia dolnego i górnego, a następnie dolne zostanie zamknięte. - Docelowo będzie to wejście dla osób z niepełnosprawnością oraz seniorów - podkreśla Krężlewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
12℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro