Reklama
Reklama

22 wielkopolskie Elfy przejdą naprawę. Będzie kosztowała 115 milionów. To 25% wartości zakupu nowych

fot. UMWW Poznań
fot. UMWW Poznań

Wszystkie 22 elektryczne zespoły trakcyjne Elf, które trafiły na wielkopolskie tory w latach 2012 - 2014 przejdą w ciągu najbliższych dwóch lat wymaganą zapisami dokumentacji technicznej naprawę rewizyjną.

Pociągi, o których mowa, są własnością Województwa Wielkopolskiego, na co dzień stanowią podstawę taboru, samorządowej spółki Koleje Wielkopolskie. To już druga naprawa rewizyjna elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN76, czyli popularnych Elfów. Trzeba ją przeprowadzać co pięć lat. Pierwszy raz miało to miejsce w latach 2018-2020.
Zadanie to wykona wyłoniona w przetargu firma PESA Mińsk Mazowiecki S.A. Wartą 115 milionów złotych umowę podpisano we wtorek.

"Zakres prac objętych umową obejmuje przegląd, naprawę lub wymianę przewidzianych w dokumentacji podzespołów i zespołów wraz z ich częściowym demontażem z pojazdu kolejowego oraz naprawę lub wymianę elementów zużytych bądź uszkodzonych" - informuje biuro prasowe UMWW w Poznaniu.

"Przypomnijmy, że w lutym 2011 r. Województwo Wielkopolskie podpisało umowę z firmą PESA Bydgoszcz na dostawę 22 nowych, elektrycznych zespołów trakcyjnych do wykonywania kolejowych przewozów pasażerskich w Wielkopolsce. Zamówienie zostało zrealizowane w ramach wartego 470 milionów złotych projektu, współfinansowanego ze środków unijnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. Pojawienie się pierwszych Elfów w znaczący sposób przyczyniło się do poprawy warunków podróżowania i zwiększenia zainteresowania podróżnych transportem kolejowym w regionie" - dodaje.

Obecnie Województwo Wielkopolskie jest właścicielem 74 pociągów wykorzystywanych w ruchu regionalnym. Do tej pory wydaliśmy na tabor blisko 1,2 miliarda złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
6℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro