Reklama
Reklama

"Niszczyły go parkujące przez lata samochody". Rusza kolejny remont

fot. ZDM
fot. ZDM

W środę rozpoczynamy remont chodnika na ul. Wyspiańskiego.

Prace będą prowadzone po obu stronach ulicy pomiędzy ul. Matejki a ul. Głogowską.

"Chodnik w wielu miejscach na wspomnianym odcinku jest w bardzo złym stanie technicznym. Szczególnie tam gdzie niszczyły go parkujące przez lata samochody. Choć wraz ze zmianami w organizacji ruchu chodnik został "uwolniony" dla pieszych, to jednak wymagał remontu" podkreśla Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"W trakcie prac rozebrany zostanie istniejący chodnik a w jego miejsce ułożony nowy. Od strony budynków powstaną pasy kompensacyjne z kostki kamiennej. Zjazdy do posesji zostaną wykonane z kostki kamiennej (materiał z rozbiórki). Wyregulowane będą także ułożone krawężniki. Środki przeznaczone na remont, czyli 400 tysięcy złotych pochodzi z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania" - dodaje rzeczniczka.

Po zakończeniu prac brukarskich rozpoczną się prace w zakresie odtworzenia zieleni przyulicznej.

Do 31 maja, na jednokierunkowym odcinku ul. Wyspiańskiego (od ul. Matejki do ul. Głogowskiej) wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Jak zapowiada ZDM, kolejne odcinki ulicy na wysokości bieżących prac będą zwężane połówkowo, a na całym remontowanym odcinku czasowo wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się.

Ruch pieszy na odcinku bieżących prac kierowany będzie na drugą stronę ulicy. Na czas prac w rejonie przystanku autobusowego zostanie on przesunięty w stronę ul. Głogowskiej. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji. Nie przewiduje się zmiany aktualnego ograniczenia prędkości pojazdów wynoszącego 30 km/godz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro