Reklama

Brutalnie pobili ucznia, bo nazwał dziewczynę dzi*ką. Jest akt oskarżenia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tom und Nicki Loeschner / Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tom und Nicki Loeschner / Pixabay.com

O tej sprawie pisaliśmy na epoznan.pl w listopadzie.

21 października przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie doszło do brutalnego pobicia 15-latka. Trzech napastników biło go po twarzy, głowie, kopali go po całym ciele. Dziennikarze lokalnego portalu jarocinska.pl podawali, że sceny z krótkiego nagrania, które wyciekło do internetu, przypominają "amatorskie walki w klatce".

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Ofiarą ma być chłopiec, który od września chodzi do tej szkoły. Jak twierdzi, został pobity, bo obraził kilka razy koleżankę z klasy. Na koniec kazali mu zachować milczenie, a jeśli tego nie zrobi to wywiozą go do lasu w bagażniku samochodu. Nastolatek, który został pobity przyznaje, że nazwał koleżankę "dzi*ką". Jest mu wstyd. Przeprosił dziewczynę. Jeden z napastników ma być jej chłopakiem.

Ofiara nie chciała dzielić się z bliskimi informacją o pobiciu, ale gdy chłopak dowiedział się, że ci sami nastolatkowie ponownie chcą go pobić, o wszystkim powiedział mamie. Kobieta zgłosiła sprawę policji i w szkole. Wie, że jej syn obrażał koleżankę i potępia jego zachowanie, ale jak zauważa, chłopcy nie mieli prawa, by samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość.

Polska Agencja Prasowa podaje, że do sądu w Jarocinie wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie. 17-letni napastnik odpowiada za to, że wraz z dwoma innymi chłopcami pobił 15-latka narażając go na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 3 lat więzienia. Młodsi napastnicy staną przed sądem rodzinnym. 17-latek chce dobrowolnie poddać się karze w wymiarze 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, dozoru kuratora, pisemnego przeproszenia i nawiązki w wysokości 1000 złotych na rzecz pokrzywdzonego. Teraz to sąd musi zdecydować, czy taka kara jest adekwatna. Jeśli nie - sprawa będzie rozpatrywana w normalnym trybie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro