Reklama

Brutalnie pobili ucznia, bo nazwał dziewczynę dzi*ką. Jest akt oskarżenia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tom und Nicki Loeschner / Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tom und Nicki Loeschner / Pixabay.com

O tej sprawie pisaliśmy na epoznan.pl w listopadzie.

21 października przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie doszło do brutalnego pobicia 15-latka. Trzech napastników biło go po twarzy, głowie, kopali go po całym ciele. Dziennikarze lokalnego portalu jarocinska.pl podawali, że sceny z krótkiego nagrania, które wyciekło do internetu, przypominają "amatorskie walki w klatce".

Ofiarą ma być chłopiec, który od września chodzi do tej szkoły. Jak twierdzi, został pobity, bo obraził kilka razy koleżankę z klasy. Na koniec kazali mu zachować milczenie, a jeśli tego nie zrobi to wywiozą go do lasu w bagażniku samochodu. Nastolatek, który został pobity przyznaje, że nazwał koleżankę "dzi*ką". Jest mu wstyd. Przeprosił dziewczynę. Jeden z napastników ma być jej chłopakiem.

Ofiara nie chciała dzielić się z bliskimi informacją o pobiciu, ale gdy chłopak dowiedział się, że ci sami nastolatkowie ponownie chcą go pobić, o wszystkim powiedział mamie. Kobieta zgłosiła sprawę policji i w szkole. Wie, że jej syn obrażał koleżankę i potępia jego zachowanie, ale jak zauważa, chłopcy nie mieli prawa, by samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość.

Polska Agencja Prasowa podaje, że do sądu w Jarocinie wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie. 17-letni napastnik odpowiada za to, że wraz z dwoma innymi chłopcami pobił 15-latka narażając go na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 3 lat więzienia. Młodsi napastnicy staną przed sądem rodzinnym. 17-latek chce dobrowolnie poddać się karze w wymiarze 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, dozoru kuratora, pisemnego przeproszenia i nawiązki w wysokości 1000 złotych na rzecz pokrzywdzonego. Teraz to sąd musi zdecydować, czy taka kara jest adekwatna. Jeśli nie - sprawa będzie rozpatrywana w normalnym trybie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro