Reklama
Reklama

Wilki w następnym rejonie Wielkopolski. Jest ostrzeżenie

fot. ryczywol.pl
fot. ryczywol.pl

Tym razem zaobserwowano je w rejonie Ryczywołu w powiecie obornickim.

Z ostrzeżeniem do mieszkańców wystąpiły władze gminy Ryczywół. - W związku z otrzymanym zgłoszeniem o pojawieniu się wilków w pobliżu zabudowań mieszkalnych/gospodarstw rolnych na terenie Gminy Ryczywół informujemy, że potencjalne spotkania z drapieżnikiem nie stanowią zagrożenia dla życia człowieka. Wilk ma naturalny lęk przed człowiekiem i unika bezpośrednich spotkań, co nie znaczy, że może dojść do przypadkowego spotkania, w których drapieżnik po zorientowaniu się, że ma do czynienia z człowiekiem - ucieknie, lub odejdzie w drugą stronę - podaje gmina.

Władze gminy zaapelowały do mieszkańców o ostrożność i "zabezpieczenie swoich psów na nieogrodzonych posesjach". Podano też, by psów nie puszczać luzem w lesie. - Ważne jest również zabezpieczanie kompostowników (zostawianie resztek jedzenia w miejscach dostępnych dla wilków, sprawia że przyzwyczajają się one do zdobywania pożywienia w ten sposób i mogą stawać się coraz śmielsze w podchodzeniu do naszych posesji).

Gminy prosi mieszkańców, by każde nienaturalne zachowanie wilka, jak na przykład podchodzenie regularnie pod zabudowę lub nietypowy wygląd - wychudzony czy z ubytkami w sierści, udokumentować zdjęciami i zgłaszać do urzędu.

W ostatnich miesiącach podobne ostrzeżenie pojawiły się w rejonie Szamotuł, Sierakowa czy Krzyża Wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro