Reklama

Dwa lata utrudnień w Swarzędzu. Wybrano najkorzystniejszą ofertę na przebudowę wiaduktu

fot. GDDKiA w Poznaniu
fot. GDDKiA w Poznaniu

Chodzi o wiadukt w ciągu ulicy Poznańskiej.

Jak informowaliśmy już na epoznan.pl, do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło 12 ofert od firmy zainteresowanych przebudową wiaduktu nad ulicą Piaski. - Oferta, którą złożyła firma STRABAG Sp. z o.o. została wybrana jako najkorzystniejsza. Firma zadeklarowała wykonanie prac za kwotę 15 922 756,13 zł. Jeśli od dokonanego wyboru nie wpłynie odwołanie to zostanie podpisana umowa. Termin realizacji to 24 miesiące od dnia podpisania umowy - wyjaśnia Alina Cieślak z GDDKiA w Poznaniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wykonawca będzie musiał rozebrać istniejący wiadukt i w jego miejscu postawić dwa nowe obiekty, a do tego przebudować chodniki pod wiaduktami i mury oporowe. Co istotne dla kierowców, w trakcie inwestycji ruch na ulicy Poznańskiej zostanie utrzymany, ale będzie odbywać się jedną jezdnią, która będzie dwukierunkowa.

- Na ulicy Piaski (pod wiaduktem) w Swarzędzu będzie obowiązywał ruch wahadłowy z wyjątkami. Dopuszcza się możliwość zamknięcia ul. Piaski w godzinach nocnych od 22:00 do 6:00. Dopuszcza się możliwość zamknięcia ul. Piaski na czas wykonywania robót związanych z wyburzeniem ustroju nośnego i montażem belek prefabrykowanych ustroju nośnego, jednak nie dłużej niż łącznie 1 miesiąc dla każdej jezdni. Dopuszcza się krótkotrwałe wyłączenia ruchu i zamknięcie ulicy Piaski dla ruchu do 4 godzin poza okresem szczytów komunikacyjnych nie częściej jak 3 razy w tygodniu (szczyt komunikacyjny poranny w godzinach 6 - 9, popołudniowy w godzinach 13 - 16).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro