Reklama
Reklama

"Wójt był pijany jak bela" podczas wypadku samochodowego. Rozbił auto i odmówił badania na zawartość alkoholu

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Freestocks-photos/ pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Freestocks-photos/ pixabay.com

Do zdarzenia doszło 10 lutego, jednak teraz pojawiły się wyniki badań na zawartość alkoholu we krwi wójta gminy Kraszewice.

Konrad Kuświk pełniący funkcję wójta brał udział w wypadku samochodowym w Kraszewicach, podczas którego rozbił swoje auto. Dziennikarze portalu ostrow24.tv dotarli do informacji, że wójt tuż po wypadku odmówił badania na zawartość alkoholu, mimo to przebadano próbkę krwi należącej do wójta. Wynik był zatrważający, okazało się, że wójt podczas wypadku miał 2,4 promila alkoholu we krwi. To już pewne, wójt był pijany jak bela - podał ostrowski portal.

Dwa tygodnie temu wójt opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym przepraszał za zdarzenie drogowe i zapewniał, że ma świadomość, iż do takiej sytuacji nie powinno dojść. Dziękował służbom za udzieloną mu pomoc - Dobry anioł jednak musiał nade mną czuwać, że nikomu postronnemu nic się nie stało - napisał wójt w oświadczeniu i przyznał, że nie zamierza uchylać się od jakichkolwiek konsekwencji, ale czuje się nadal odpowiedzialny za swoich wyborców, którzy na niego głosowali i dlatego nie zamierza rezygnować z pełnionego stanowiska - Poczucie odpowiedzialności zobowiązuje mnie także do kontunuowania podjętych przeze mnie działań i wypełnienia zobowiązania wobec wyborców, dlatego moja praca i zaangażowanie nadal skupione będą na działaniu na rzecz dobra gminy i pomyślności jej mieszkańców - oznajmił wójt.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro