Reklama
Reklama

Ranny turysta zagubił się w lesie. Odnalazła go straż leśna. Mężczyzna wymagał opieki medycznej

fot. Straż Leśna w Czerniejewie.
fot. Straż Leśna w Czerniejewie.

Straż Leśna z Czerniejewa została telefonicznie poinformowana o mężczyźnie.

Doznał on urazy w wyniku upadku. Stało się to w lesie, w okolicach Promna. Jak poinformował Michał Sujak, komendant Posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Czerniejewo, mężczyzna nie mógł poruszać się o własnych siłach i nie mógł również wydostać się z wąwozu.

Teren, w którym przebywał poszkodowany, uniemożliwiał dojazd karetki pogotowia, stąd po mężczyznę udaliśmy się samochodem terenowym, który na co dzień wykorzystujemy podczas służby. Na miejscu okazało się, że w wyniku upadku mężczyzna doznał bardzo silnego urazu, przez co nie mógł o własnych siłach wydostać się z lasu - powiedział Michał Sujak.

Strażnicy leśni dzięki dobrej znajomości terenu szybko i sprawnie znaleźli poszkodowanego mężczyznę. Została mu udzielona pierwsza pomoc, a następnie oddano go pod opiekę zespołu ratowników Państwowego Ratownictwa Medycznego, który przetransportował turystę do szpitala w Poznaniu.

Strażnicy Leśni to dobrze zorganizowana formacja leśników, podejmująca nie tylko działania przeciwdziałające szkodnictwu leśnemu. Strażnicy Leśni mają również uprawnienia ratownika przedmedycznego oraz są wyposażeni w profesjonalną torbę medyczną typu R1, stąd w skuteczny sposób są w stanie udzielić pomocy w trudnym leśnym terenie. Ponadto w najbliższym czasie Straż Leśna zostanie doposażona w przenośne defibrylatory - powiedział dr inż. Andrzej Konieczny dyrektor RDLP w Poznaniu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro