Reklama
Reklama

Horrendalny rachunek za gaz małżeństwa emerytów z Wielkopolski. 46 tysięcy złotych!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PublicDomainPictures / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Historię małżeństwa opisał lokalny portal z Piły.

Jak opisuje asta24.pl, państwo Krzemieńscy z Piły w sierpniu ubiegłego roku otrzymali rachunek za gaz opiewający na astronomiczną kwotę 46 tysięcy złotych. Jak podkreślają, mają w domu kuchenkę z niedziałającym piekarnikiem i dwufunkcyjny piecyk ogrzewający dom. Zawsze płacili regularnie rachunki, które były na "normalnym" poziomie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Małżeństwo próbowało wyjaśniać sytuacją w biurze PGNiG. Jak podkreślają, do tak astronomicznego naliczenia doszło w trakcie wymiany starego licznika na nowy. PGNiG twierdzi, że emeryci mieli manipulować przy starym liczniki, w wyniku czego doszło do uszkodzenia jego obudowy. Tymczasem małżeństwo zapewnia, że taka sytuacja nie miała miejsca, a nikt nie przedstawił im dokumentu, w którym stwierdzono by jakiekolwiek uszkodzenia.

Małżeństwo pomocy zaczęło szukać u powiatowego rzecznika konsumentów, który potwierdza, że ponad 45-krotnie wyższy rachunek w skali roku to zużycie, które jest "kompletnie niemożliwe do wystąpienia". PGNiG w odpowiedzi na pismo rzecznika stwierdza, że obudowa gazomierza była uszkodzona, ale układ pomiarowy miał działać właściwie. Więc wszystko jest tak, jak być powinno.

PGNiG wciąż domaga się, by małżeństwo zapłaciło należną kwotę rozłożoną na raty. Małżeństwo podkreśla, że nie ma z czego uiścić takiego rachunku, tym bardziej, że nie zużyli takiej ilości gazu. Przepychanka trwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro