Reklama

W Poznaniu znowu biało. Noga z gazu!

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W nocy spadł śnieg.

Pogoda na początku marca potrafi być zmienna, czego doskonały przykład mamy w ostatnich godzinach. Już w niedzielę mieliśmy w Poznaniu śnieg, który szybko zniknął. W nocy z niedzieli na poniedziałek w mieście ponownie zrobiło się biało. Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że odśnieżanie już trwa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Obecnie sprzęt pracuje na drogach o znaczeniu strategicznym oraz układu podstawowego. Śnieg ma padać do godziny 12, a później możliwe są jeszcze już mniej intensywne opady. Dlatego przypominamy, że działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach. Przy takich opadach drogi nawet po odśnieżaniu nie będą "czarne". W zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych - informują drogowcy.

W ciągu dnia w Poznaniu termometry pokażą maksymalnie około 2 stopni Celsjusza. Śnieg prawdopodobnie się więc nie utrzyma.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro