Reklama
Reklama

W tym roku mija 15 lat KontenerART: "Ustępujemy miejsca buldożerom i przyszłej Kładce Berdychowskiej"

Ubiegłoroczne otwarcie | fot. Przemysław Łukaszyk
Ubiegłoroczne otwarcie | fot. Przemysław Łukaszyk

Nie oznacza to, że charakterystyczne miejsce znika z mapy Poznania.

O swoich działaniach przedstawiciele KontenerART informują na portalu społecznościowym. "Czeka nas duża zmiana w tym roku. Za chwilę architektura KontenerART, która była z nami od 2019 roku zostanie już tylko na zdjęciach! Mimo wielu rozmów i próśb, dostaliśmy extremalnie bardzo mało czasu od Miasto Poznań na zmianę lokalizacji. Większość z proponowanych łagodnych rozwiązań i sygnalizowanych problemów nie znalazło ostatecznie pozytywnego finału. Nie jest to dla nas NOWOŚĆ DAMY RADE dzięki WAM MIESZKAŃCOM i GOŚCIOM Poznania" - czytamy. Zadane pod postami pytania nie pozostają bez odpowiedzi.Jak się dowiadujemy, lokalizacja zmieni się tylko nieznacznie. Będzie to tuż obok, ale ze zmianami.

"Ekipa KontenerART w pocie czoła pracuje nad nieuniknionymi zmianami. Po 15 latach działalności nad rzeką Wartą, zostaliśmy zmuszeni do przenosin w ekspresowym tempie. Ustępujemy miejsca buldożerom i przyszłej 'Kładce Berdychowskiej'. Ale nie jest to powód do zmartwień tylko okazja do kolorowych zmian. Szykujcie się przestrzenną metamorfozę" - czytamy w kolejnym wpisie.

Wielkie otwarcie planowane jest na 14 kwietnia. Tego dnia na plażowej scenie wystąpi RAT KRU. Jak zdradzają organizatorzy w tym roku planowanych jest również całe mnóstwo atrakcji. To koncerty, warsztaty, zajęcia taneczne, salsę, pokazy filmowe, malowanie przy winie, jam sessions, targi rzemiosła i wystawy lokalnych artystów. Mają być też nowości, ale na razie to tajemnica.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro