Reklama

Wróciła zima. "Trudne warunki na drogach"

fot. Jerzy
fot. Jerzy

Poznańskie drogi i chodniki pokrył biały puch.

Od rana docierają do nas sygnały od kierowców, którym bardzo ciężko jeździ się dziś po Poznaniu i Wielkopolsce. "Zima zaskoczyła drogowców! Trudne warunki na drogach..."- pisze jeden z kierowców. Służby na razie nie odnotowują większych zdarzeń. Jak się dowiadujemy na drogach zarówno w Poznaniu, jak i w Wielkopolsce jest bardzo spokojnie.

ZDM za każdym razem podkreśla, że tradycyjnie najpierw działania prowadzone są na sieci dróg o znaczeniu strategicznym, a następnie podstawowym. "Działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach" - podkreślają zawsze przedstawiciele ZDM. Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską ZDM całodobowo: tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane); mail: [email protected].

Z utrudnieniami od rana muszą się liczyć też pasażerowie komunikacji zbiorowej. "Są miejsca, gdzie trzeba nieco dłużej poczekać na przyjazd autobusu, ale nie są to na razie znaczące opóźnienia. Kierowcy ze względu na pogodę jeżdżą wolniej" - mówi nam kierownik ruchu CNR MPK.

Zgodnie z prognozami w najbliższych dniach również w Poznaniu mogą występować opady śniegu i śniegu z deszczem. W ciągu dnia temperatury oscylować będą w okolicach kilku stopni Celsjusza powyżej zera. W nocy na termometrach mamy zobaczyć nawet do -7 stopni Celsjusza. Pogoda może się zmienić w okolicach przyszłego weekendu - wówczas prognozowane jest nawet kilkanaście stopni Celsjusza powyżej zera w ciągu dnia, ale mają nam towarzyszyć opady deszczu.

Przypominamy, że prognozę dla Poznania można śledzić na bieżąco również w naszym serwisie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro