Reklama
Reklama

Nowy wieżowiec w miejscu piekarni na osiedlu Rzeczypospolitej? Jest decyzja miasta

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Wracamy do sprawy.

Chodzi o działkę na osiedlu Rzeczypospolitej 4A, na której funkcjonowała Piekarnia Osiedlowa. Okazało się, że potencjalny inwestor jest zainteresowany postawieniem w tym miejscu nowego wieżowca, który będzie miał maksymalnie 17 pięter.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak pisaliśmy już pod koniec grudnia, Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych nie jest właścicielem tego terenu, ale wydała negatywną opinię w sprawie ustawienia tu nowego budynku mieszkalnego. Zdaniem spółdzielni taka inwestycja "pogorszy klimat przestrzenny i ekologiczny".

Z interpelacją w tej sprawie wystąpił do prezydenta Poznania radny Grzegorz Jura. - Wobec braku obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dokonano analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania na określonym obszarze wyznaczonym wokół terenu, którego dotyczy wniosek - odpowiedział zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski. - Jak wykazała przeprowadzona analiza, projektowany budynek znacząco odbiega od parametrów sąsiedniej zabudowy i przekracza gabarytami wszystkie wartości średnie wyznaczonych parametrów, a także nie kontynuuje sposobu zagospodarowania nieruchomości sąsiednich. Ponadto, zgodnie z załączonym do wniosku zagospodarowaniem terenu, przedsięwzięcie znajduje się w strefie kontrolowanej sieci gazowej - dodaje. - Zatem dla planowanej inwestycji nie można ustalić warunków zabudowy, gdyż nie spełnia koniecznych warunków określonych w art. 61 ust. 1 pkt 1 oraz 6 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Miasto wydało odmowną decyzję w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji. Inwestor może teraz odwołać się od tej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Inwestor może też ubiegać się o warunki zabudowy dla niższego bloku w tym miejscu - np. pięciokondygnacyjnego. Wówczas warunki mógłby otrzymać. Na ten moment nie wiadomo więc, na jaki krok zdecyduje się inwestor.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
74.42 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro