Reklama
Reklama

Jest decyzja wojewody. Na drodze wojewódzkiej zbudują ścieżkę rowerową

Zdjęcie ilustracyjne | fot. suwichan pralomram z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. suwichan pralomram z Pixabay

Inwestycja planowana jest na drodze wojewódzkiej nr 187 na trasie Oborniki - Żerniki.

Projektowana ścieżka rowerowa stanowić będzie uzupełnienie sieci ścieżek rowerowych na terenie gminy Oborniki.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie ścieżka rowerowa o długości około 6 km - od ul. Polnej w Obornikach przez miejscowości Łukowo i Żerniki do granicy powiatów obornickiego i poznańskiego. "Dodatkowo wykonana zostanie również budowa i przebudowa: kanalizacji deszczowej, chodników, poboczy gruntowych, rowów drogowych i zatok autobusowych, a także przebudowa sieci uzbrojenia terenu kolidujących z inwestycją" - zapowiada Nina Swarcewicz, zastępca rzecznika prasowego wojewody wielkopolskiego.

"To wyczekiwana przez mieszkańców od wielu lat inwestycja, która bezpośrednio wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa na drodze, a przede wszystkim dzieci, które korzystają na co dzień z tej trasy. Dzięki tej ścieżce mieszkańcy będą mogli bezpiecznie i komfortowo dojechać do swoich miejsc pracy, szkoły, czy też instytucji, które znajdują się w Obornikach" - mówi wojewoda Michał Zieliński. "Oprócz poprawy bezpieczeństwa ta ścieżka ma też atrakcyjne walory rekreacyjne i turystyczne, z których wierzę, że mieszkańcy będą chętnie korzystać" - dodaje.

W związku z nadaniem decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności, wydanie decyzji uprawnia inwestora - Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, do rozpoczęcia robót budowlanych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro