Reklama
Reklama

Sześć firm chce przebudować poznańską szkołę. Budynek ma się zmienić w środku i na zewnątrz

fot. PIM
fot. PIM

Przebudowana zostanie Szkoła Podstawowa nr 68 na os. Jana III Sobieskiego na Piątkowie. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie dokonała otwarcia ofert w przetargu na roboty budowlane.

Wpłynęło w sumie sześć ofert od potencjalnych wykonawców, z czego cztery mieszczą się w założonym budżecie. Rozpoczyna się proces analizy i weryfikacji przesłanych dokumentów.

"Zadanie polegać będzie na przebudowie głównego budynku szkoły, w tym termomodernizacji oraz wymiany instalacji wewnętrznych. Dach zyska nowe pokrycie, przewidziany jest demontaż istniejących rynien i instalacji odgromowej. Odpadające tynki na zewnątrz jak i wewnątrz budynku zostaną skute, a następnie wraz z termomodernizacją pojawi się nowa fasada. Budynek zmieni się również w środku - wykonawca zajmie się budową nowych ścianek działowych, sufitów podwieszanych, posadzek, układaniem płytek ściennych i montażem elementów wyposażenia sanitarnego. Wymienione zostaną także drzwi i okna" - przypominają przedstawiciele PIM.

W ramach inwestycji rozebrany zostanie istniejący taras przed budynkiem wraz ze schodami oraz zewnętrzna klatka schodowa. Wejście główne zaprojektowano na poziomie chodnika, aby zapewniało wygodny dostęp dla uczniów i nauczycieli, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Wymienione zostaną też wszystkie instalacje. A teren przed budynkiem zostanie zagospodarowany.

To drugi etap inwestycji. W pierwszym budynek został rozbudowany o salę gimnastyczną. "Dzięki inwestycji powierzchnia użytkowa szkoły niemal się podwoiła. Oprócz sali gimnastycznej, w nowej części szkoły powstały m.in. sale dydaktyczne, toalety, biblioteka, a także gabinety dyrekcji i pedagoga" - przypominają przedstawiciele PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro