Reklama
Reklama

Przystanki już w nowej odsłonie. Zatrzyma się na nich kilka linii autobusowych

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Można już korzystać z przystanków autobusowych "Literacka".

Przystanki "Literacka" znajdują się przy ulicy Koszalińskiej na poznańskim Strzeszynie. Korzystają z nich autobusy miejskich linii numer 164 i 170 oraz podmiejskich nr 835, 836 i 837. Na przystanku w kierunku zajezdni przy ulicy Kaczej zatrzymują się także autobusy linii nocnej nr 216. Po przebudowie przystanki zyskały wyższy standard, a korzystanie z nich jest wygodniejsze dla pasażerów.

"W ramach prac wymieniono nawierzchnię zatoki przystankowej na przystanku w stronę Kaczej, co sprawia, że komfort jazdy autobusem jest w tym miejscu dużo wyższy. Zbudowano dwie nowe platformy przystankowe, które są zgodne ze standardami miejskimi i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. M.in. przystanki wyposażono w specjalistyczne elementy z wypustkami, co ułatwia przemieszczanie się osobom z niepełnosprawnościami i zwiększa ich bezpieczeństwo. Przystanki są również wyposażone w kosze na śmieci oraz odnowione wiaty, które niegdyś służyły pasażerom w innej lokalizacji" - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

I dodaje, że ponadto - w celu ułatwienia dotarcia do autobusu - zbudowano dojście do przystanku po południowej stronie ulicy Koszalińskiej (w stronę Kaczej) oraz zbudowano chodnik od przejścia dla pieszych przez ulicę Literacką do obu przebudowanych przystanków i umocniono pobocze jezdni po północnej stronie ulicy Koszalińskiej.

"Warto też podkreślić, że w trakcie prowadzenia prac drogowych chodnik oraz platformy dostosowano do istniejącego drzewostanu. Do końca marca w rejonie przystanków zostaną wprowadzone wszystkie elementy stałej organizacji ruchu. Obecnie zainstalowane są znaki pionowe" - przekazuje rzecznik.

W ubiegłym roku podobnych remontów przeprowadzono w Poznaniu wiele. Największym była zmiana na przystanku Ogrody, ale wykonano też szereg mniejszych prac np. na przystanku autobusowym Arnikowa, czy przystankach Sarbinowska. "Wszystko w celu łatwiejszego i bardziej komfortowego korzystania z komunikacji zbiorowej przez pasażerów" - kończy Trzebiatowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro