Reklama
Reklama

Autobus śmiertelnie potrącił pieszą na pasach przy pętli na Górczynie. Ruszył proces

Archiwum | fot. Natalia
Archiwum | fot. Natalia

Do zdarzenia doszło 4 stycznia 2022 roku.

Około 7.15 rano kierująca autobusem linii nr 193 potrąciła 43-latkę. Kobiety nie udało się uratować. Policjanci informowali, że wstępnie ustalono, iż do wypadku doszło na przejściu dla pieszych. Kierująca autobusem 50-latka była natomiast trzeźwa. Po wypadku była w szoku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

50-latka siedząca za kierownicą autobusu nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Niezbędne okazało się więc przygotowanie opinii przez biegłych od rekonstrukcji wypadków, ponieważ nie wiadomo było, co dokładnie się stało. We wrześniu ubiegłego roku zakończono śledztwo w tej sprawie. Kierującej autobusem zarzucono nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku poprzez niezachowanie szczególnej ostrożności i nieustąpienie pierwszeństwa pieszej. Biegły ocenił, że piesza, która zginęła w tym miejscu, nie przyczyniła się do wypadku.

Jak podaje Głos Wielkopolski, w czwartek rozpoczął się proces w tej sprawie. Joanna K. złożyła wyjaśnienia, ale proces ma częściowo wyłączoną jawność, dlatego ich treść nie została upubliczniona.

51-latce grozi do 8 lat więzienia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro