Reklama
Reklama

22-latka śmiertelnie potrąciła mężczyznę na pasach. Trafi do więzienia

fot. OSP Mieszków FB
fot. OSP Mieszków FB

Jest wyrok.

Kierująca fiatem panda w sierpniu ubiegłego roku potrąciła 68-latka, który wszedł na przejście dla pieszych na ulicy Wrocławskiej, przy sklepie Dino w Jarocinie. Mężczyzna wpadł na maskę samochodu i kobieta prowadząca auto przejechała z nim około 20 metrów. Następnie pieszy spadł na ziemię. Na pomoc natychmiast ruszyli świadkowie zdarzenia.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Rannego 68-latka przetransportowano karetką do szpitala, gdzie zmarł kolejnego dnia rano. Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że 22-latka siedząca za kierownicą fiata nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. Kobieta była trzeźwa. Postawiono jej zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku, za co groziło jej 8 lat więzienia.

Jak podaje jarocinska.pl, Sąd Rejonowy w Jarocinie skazał kobietę na rok bezwzględnego więzienia. Do tego nałożył na nią zakaz prowadzenia pojazdów przez rok. Kobieta ma też pokryć koszty sądowe i wypłacić nawiązkę 10 tysięcy złotych dla dwóch synów ofiary.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro