Reklama

22-latka śmiertelnie potrąciła mężczyznę na pasach. Trafi do więzienia

fot. OSP Mieszków FB
fot. OSP Mieszków FB

Jest wyrok.

Kierująca fiatem panda w sierpniu ubiegłego roku potrąciła 68-latka, który wszedł na przejście dla pieszych na ulicy Wrocławskiej, przy sklepie Dino w Jarocinie. Mężczyzna wpadł na maskę samochodu i kobieta prowadząca auto przejechała z nim około 20 metrów. Następnie pieszy spadł na ziemię. Na pomoc natychmiast ruszyli świadkowie zdarzenia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Rannego 68-latka przetransportowano karetką do szpitala, gdzie zmarł kolejnego dnia rano. Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że 22-latka siedząca za kierownicą fiata nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. Kobieta była trzeźwa. Postawiono jej zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku, za co groziło jej 8 lat więzienia.

Jak podaje jarocinska.pl, Sąd Rejonowy w Jarocinie skazał kobietę na rok bezwzględnego więzienia. Do tego nałożył na nią zakaz prowadzenia pojazdów przez rok. Kobieta ma też pokryć koszty sądowe i wypłacić nawiązkę 10 tysięcy złotych dla dwóch synów ofiary.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro