Reklama
Reklama

Juwenalia 2009 coraz bliżej: studenci się cieszą, mieszkańcy narzekają

Tegoroczny Festiwal Muzyczny Juwenalia 2009 rozpocznie się w czwartek, 28 maja i potrwa do soboty - 30 maja. Na dwóch scenach wystąpi mnóstwo znanych artystów. 28 maja do Poznania zawita też Red Bull Tourbus (pewnego rodzaju trzecia scena Juwenaliów), który jest mobilną sceną, na której wystąpią młode zespoły rockowe. Będzie się działo!

Tegoroczne Juwenalia będą obfitować w obecność gwiazd muzyki na scenie, która będzie się mieścić na Łęgach Dębińskich (po prawej stronie mostu Królowej Jadwigi dla ruchu zorientowanego w kierunku Rataj). W czwartek na scenie głównejpojawią się m.in. Indios Bravos, Wu Tang Clan i Flapjack, na drugiej scenie zagra Nocna Zmiana Bluesa. Wstęp wolny.

Chętni, którzy będą chcieli zobaczyć piątkowe występy, muszą już teraz kupić bilety (ok.20 zł studencki i 40 zł normalny). Na scenie głównej m.in.zagrają Shapeshifters, Tom Novy, Hed Kandi i Nitrous Oxide. W sobotę wstęp na koncerty będzie darmowy, a wystąpią m.in. Afromental, Acid Drinkers iStrachy na Lachy.

Ale Juwenalia to nie tylko koncerty. W czwartek o godzinie 17 rozpocznie się wielki pochód juwenaliowy - na balkonie Auli UAM studenci otrzymają klucze do bram miasta tak, by bez obaw móc się oddać 3-dniowej zabawie. W trakcie pochodu, jury będzie oceniać przebrania i inwencję twórczą reprezentacji poznańskich uczelni, a następnie wybierze tę najbardziej się wyróżniającą.

Juwenaliom towarzyszy szereg imprez partnerskich, są to m.in.: Artenalia (8-10/05), Medykalia (13/05), AWFalia (13/05) oraz Polibuda Open Air (15-16/05). Szczegółowe informacje o poznańskich Juwenaliach znajdują sięna stronie www.juwenalia.poznan.pl.

Juwenalia i imprezy towarzyszące cieszą studentów. 3-dniowa impreza nie jest jednak radosnym okresem dla mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przymusowo stają się uczestnikamizabawy. W liście przysłanym do Telewizji WTK czytamy, że mieszkańcy bloków znajdujących się nad Wartą nie mogą spać przez hałas, a także muszą liczyć się z korkami w okolicach mostu Królowej Jadwigi, które stanowią utrudnienie dla sporej grupy Poznaniaków.Mieszkanka os. Piastowskiego podkreśla, że zlokalizowanie sceny nad wodą, która pozwala na doniosłe roznoszenie się dźwięków,a także w bezpośrednim sąsiedztwie terenu gęsto zabudowanego niejest dobrym pomysłem. Proponuje, by zmienić lokalizację na Campus UAM lub miejsce, w którym hałas nie będzie przeszkadzał mieszkańcom.

Czy Juwenalia powinny się kończyć o godzinie 22?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro