Reklama

Nowy prawoskręt dla tramwajów na Świętym Marcinie prawie gotowy!

fot. PIM
fot. PIM

Chwalą się Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- We wtorek połączone zostały tory na prawym łuku z ul. Towarowej w ul. Św. Marcin, co ma wymiar niemal symboliczny, gdyż w ten sposób powstaje nowy prawoskręt dla tramwajów. Na czwartek zaplanowano zespawanie torów na moście Uniwersyteckim, gdzie nowa infrastruktura połączy się z tą ułożoną podczas przebudowy ronda Kaponiera. Do wykonania pozostały jeszcze prace torowe na lewoskręcie z ul. Towarowej - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Nowy prawoskręt ma odciążyć Kaponierę głównie w trakcie nagłych zdarzeń oraz w czasie remontów. - Po zakończeniu prac w centrum, w przypadku jakichkolwiek remontów czy zdarzeń na ul. Roosevelta i Kaponierze, tramwaje jadące z Grunwaldu lub Łazarza będą mogły zostać skierowane ul.Towarową i dalej przez ul. Św. Marcin do Al. Marcinkowskiego lub przez Gwarną w stronę Śródki. Skorzystają na tym zarówno pasażerowie, jak i operator MPK Poznań, dla którego krótsza trasa i brak konieczności stania w zatorach oznaczają wymierne oszczędności. Prawoskręt w przyszłości może stanowić element przedłużonej trasy tramwajowej przez Wolne Tory, co znacznie skróci dojazd do centrum i z powrotem - podają PIM.

Równocześnie prowadzone są inne prace w tym rejonie. Chodnik ulicy Św. Marcin pomiędzy Kościuszki i Gwarną zyskuje właśnie nową nawierzchnię. Na platformie przystankowej przy Towarowej także trwają prace brukarskie. - Postępują również prace drogowe, zwłaszcza na wysokości pl. Mickiewicza. Na tej ulicy aktualnie budowana jest także kanalizacja ogólnospławna, a na ul. Wieniawskiego trwa przebudowa sieci wodociągowej. Na ukończeniu jest także przebudowa sieci gazowej na całym zakresie zadania.

Kiedy powrót tramwajów na Święty Marcin? PIM podaje, że w połowie roku. - Wcześniej może zostać udostępniony przejazd tramwajowy od mostu Uniwersyteckiego przez ul. Towarową.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro