Reklama

Nowy prawoskręt dla tramwajów na Świętym Marcinie prawie gotowy!

fot. PIM
fot. PIM

Chwalą się Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- We wtorek połączone zostały tory na prawym łuku z ul. Towarowej w ul. Św. Marcin, co ma wymiar niemal symboliczny, gdyż w ten sposób powstaje nowy prawoskręt dla tramwajów. Na czwartek zaplanowano zespawanie torów na moście Uniwersyteckim, gdzie nowa infrastruktura połączy się z tą ułożoną podczas przebudowy ronda Kaponiera. Do wykonania pozostały jeszcze prace torowe na lewoskręcie z ul. Towarowej - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowy prawoskręt ma odciążyć Kaponierę głównie w trakcie nagłych zdarzeń oraz w czasie remontów. - Po zakończeniu prac w centrum, w przypadku jakichkolwiek remontów czy zdarzeń na ul. Roosevelta i Kaponierze, tramwaje jadące z Grunwaldu lub Łazarza będą mogły zostać skierowane ul.Towarową i dalej przez ul. Św. Marcin do Al. Marcinkowskiego lub przez Gwarną w stronę Śródki. Skorzystają na tym zarówno pasażerowie, jak i operator MPK Poznań, dla którego krótsza trasa i brak konieczności stania w zatorach oznaczają wymierne oszczędności. Prawoskręt w przyszłości może stanowić element przedłużonej trasy tramwajowej przez Wolne Tory, co znacznie skróci dojazd do centrum i z powrotem - podają PIM.

Równocześnie prowadzone są inne prace w tym rejonie. Chodnik ulicy Św. Marcin pomiędzy Kościuszki i Gwarną zyskuje właśnie nową nawierzchnię. Na platformie przystankowej przy Towarowej także trwają prace brukarskie. - Postępują również prace drogowe, zwłaszcza na wysokości pl. Mickiewicza. Na tej ulicy aktualnie budowana jest także kanalizacja ogólnospławna, a na ul. Wieniawskiego trwa przebudowa sieci wodociągowej. Na ukończeniu jest także przebudowa sieci gazowej na całym zakresie zadania.

Kiedy powrót tramwajów na Święty Marcin? PIM podaje, że w połowie roku. - Wcześniej może zostać udostępniony przejazd tramwajowy od mostu Uniwersyteckiego przez ul. Towarową.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro