Reklama
Reklama

Kilka godzin walczyli żeby usunąć awarię kanalizacyjną. Teraz pokazali, co było jej przyczyną

fot. Aquanet SA / FB
fot. Aquanet SA / FB

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend.

Załoga Aquanetu pracowała przy usunięciu zatoru, który powstał na sieci kanalizacyjnej w okolicach ulicy Kruczej w Poznaniu. O tym, co znaleziono spółka poinformowała za pośrednictwem portalu społecznościowego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Okazało się, że kanał o średnicy 1m został zablokowany tłuszczami, które płynęły w sieci, oklejając ścianki kanału i tworząc ostatecznie trudną do usunięcia blokadę. "Usuwanie zatoru trwało kilka godzin. Udało się w końcu udrożnić kanał i wyczyścić go z zalegających tam tłuszczy. Poniżej pokazujemy Wam zdjęcia wykonane przez naszych pracowników w trakcie tych prac" - czytamy.

Jest też apel do mieszkańców, by uważać, co wylewa się do sieci. "Tłuszcz wylewany do zlewu stygnie i twardnieje w sieci kanalizacyjnej. Następnie osadza się na ściankach przewodów, tworząc twardą, trudną do rozbicia skorupę - zmniejszając tym samym przekrój czynny kanału, dławiąc przepływ ścieków oraz tworząc zatory. Pamiętaj - Nie śmieć w sieć!" - dodają przedstawiciele Aquanet.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro