Reklama
Reklama

MPK szuka pracowników na... targach dla ósmoklasistów

fot. MPK
fot. MPK

MPK Poznań potrzebuje nie tylko kierowców, czy motorniczych, ale również m.in. mechaników, spawaczy, elektroników, elektryków i elektromonterów.

Jak informuje poznański przewoźnik, firma już myśli o przyszłych kadrach, dlatego przedsiębiorstwo prezentowało się podczas Areny Zawodów na MTP oraz zaprezentuje się na zapowiadanych Targach Edukacyjnych i Zawodów, które odbywać się będą w godzinach od 8.30 do 12.30 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie.

Arena Zawodów odbyła się w ubiegły wtorek na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na wydarzeniu pojawili się pracownicy MPK Poznań oraz Działu Techniki Autobusowej.
"Przypomnijmy bowiem, że w 2018 roku MPK Poznań podpisało umowę partnerską z Zespołem Szkół Samochodowych - tym samym spółka objęła patronat nad klasą kształcącą w zawodzie elektromechanik samochodowy. Od tego czasu uczniowie kolejnych klas odbywają praktyki zawodowe w zajezdniach przy ul. Warszawskiej i Kaczej, zdobywając przydatną wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać w życiu zawodowym. Pierwsi absolwenci klasy patronackiej podjęli już pracę w przedsiębiorstwie" - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Oba wydarzenia są adresowane przede wszystkim do ósmoklasistów kończących szkołę podstawową, przed którymi stoi decyzja o wyborze dalszej drogi edukacji. Młodzież, która interesuje się zagadnieniami związanymi z transportem publicznym będzie mogła poznać specyfikę pracy przewoźnika.

A pracowników wciąż brakuje. "MPK Poznań przez cały czas prowadzi rekrutację na wolne stanowiska. Obecnie poszukiwane są m.in. osoby zainteresowane pracą na stanowiskach: mechanik samochodowy, spawacz, malarz/lakiernik, monter torów, elektronik, elektryk taboru szynowego, elektromonter maszyn i urządzeń, elektromonter aparatury urządzeń trakcyjnych itd." - tłumaczy rzeczniczka.

Przez cały czas są także poszukiwani kierowcy autobusów. MPK Poznań prowadzi również nabór na kurs prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej, który ma rozpocząć się w kwietniu br. "Kurs będzie bezpłatny dla osób, które po zdaniu egzaminu przez trzy lata będą pracować w przedsiębiorstwie (w momencie rozpoczęcia pracy, po kursie, oferowane jest wynagrodzenie w wysokości 4760 zł brutto, w tym premia, ale kwota ta wzrasta wraz ze stażem pracy. Osoby posiadające prawo jazdy kat. C lub D, które udokumentują swoje doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowcy, będą miały "zaliczony" staż w innej firmie, co wiąże się z wyższym uposażeniem już "na starcie")" - dodaje Smogulecka.

"MPK Poznań oferuje umowę o pracę, możliwość rozwoju zawodowego, dofinansowanie do kursów certyfikacyjnych, szkoleń, studiów, bogaty pakiet socjalny (dofinansowanie wakacji, karnetów sportowych, kolonie dla dzieci, atrakcyjna oferta wyjazdów weekendowych, bilety do kina i teatru), dostęp do Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej oraz preferencyjne warunki korzystania z usług własnych (bilet na komunikację miejską za 12 zł na rok dla pracownika i członków jego rodziny)" - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro