Reklama

W szkolnej stołówce podano uczniom mus, którego nie powinny spożywać dzieci. Intendentka nie doczytała drobnego druczku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Annie Spratt / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Annie Spratt / unsplash.com

Do pomyłki doszło w największej podstawówce w Krotoszynie.

Jak opisuje ostrow24.tv, kilka dni temu jeden z rodziców ucznia szkoły podstawowej w Krotoszynie zadzwonił do lokalnego sanepidu ze skargą. Wyjaśnił, że jego dziecko zostało poczęstowane w trakcie posiłku musem owocowym "Exotic Boost" marki Tymbark. Na pierwszy rzut oka to mus jak każdy inny - kolorowa tubka, egzotyczne owoce i kolorowe napisy. Wygląda więc podobnie jak inne "dziecięce" musy owocowe chętnie kupowane przez rodziców. Nie jest to jednak zwykły mus, a taki, który ma wysoką zawartość kofeiny i na opakowaniu drobnym druczkiem napisano, że nie powinny go spożywać dzieci i kobiety w ciąży.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Po sprawdzeniu zawartości kofeiny w produkcie okazuje się, że jest jej w musie więcej niż w popularnych napojach energetycznych. Szybko okazało się, że szkoła potwierdza podanie dzieciom takiego musu w ramach dodatku do dania głównego. Intendentka nie sprawdziła dokładnie składu musu. Sanepid zakazał szkole podawania uczniom tego typu produktów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro