Reklama

Afera w jednej z wielkopolskich szkół. Uczennice poinformowały psychologa

fot. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie
fot. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

To sytuacja z powiatu pleszewskiego.

Jak już wcześniej informowaliśmy, cytując portal pleszew.naszemiasto.pl, poważne oskarżenia kierowane są przeciwko jednemu z nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie. Dotyczą "podejrzenia popełnienia przestępstw innej czynności seksualnej na szkodę małoletnich powyżej lat 15".

Do sprawy wraca dziś Radio Poznań. "Prokuratura Rejonowa w Pleszewie weryfikuje zarzuty o charakterze seksualnym pod adresem nauczyciela Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie" - przekazał w rozmowie z dziennikarzami, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Wyjaśnił, że przesłuchania w tej sprawie toczą się przed Sądem Rejonowym w Pleszewie w celu uniknięcia wtórnej wiktymizacji ewentualnych pokrzywdzonych.

Jak ustalono to nauczyciel z długim stażem pracy. O jego podejrzanych zachowaniach uczennice poinformowały psychologa szkolnego. Natomiast dyrektorka placówki zawiadomiła prokuraturę. Do czasu wyjaśnienia podejrzeń nauczyciel został odsunięty od swoich obowiązków.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
45.85 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro