Reklama
Reklama

Raper obraża poznaniaków i występuje ze zdjęciem zniszczonej elewacji bloku z Sołacza. Mieszkańcy oburzeni

Zdjęcie z 2021 roku | fot. Platynowe Nozdrza
Zdjęcie z 2021 roku | fot. Platynowe Nozdrza

Mieszkańcy bloku sugerują, że to on może stać za dewastacją sprzed 1,5 roku.

W nocy z 11 na 12 września 2021 roku nieznani sprawcy zniszczyli elewację nowego bloku przy ulicy Drzymały, a więc na Sołaczu. Wandale napisali na bloku "Deweloperzy won", a także oblali ścianę czerwoną farbą. Głos natychmiast zabrał Rozbrat, który zapewnił, że nie ma z tym nic wspólnego, ale też tłumaczył sprawców. - Naszym zdaniem zamalowanie ścian elitarnych budynków Mak Dom nie jest wystarczającą odpowiedzą wobec niszczenia Sołacza i Klina Zieleni przez tę firmę. Narzędzia do zablokowania zakusów deweloperów posiadają władze Poznania, dotąd jednak tych narzędzi nie stosują - wyjaśnili. Sam deweloper także odniósł się do sprawy wskazując, że nabyli zaśmieconą i zaniedbaną działkę od prywatnych właścicieli, a sprawcy na pewno nie są z ruchów proekologicznych, bo nie tylko zniszczyli elewację, ale też powyrywali z terenu przy bloku nową zieleń.

Teraz temat ponownie jest aktualny wśród mieszkańców. Kilka dni temu do sieci trafił utwór "Patodeweloperka" w wykonaniu Profesora Ulicy. Na zdjęciu, także na portalu YouTube, widać mężczyznę z zasłoniętą twarzą stojącego na tle bloku, który we wrześniu 2021 został wymalowany przez wandali. Mężczyzna ma na sobie bluzę z wydrukowanym zdjęciem zdewastowanego bloku - widać wyraźnie napis "Deweloperzy won". W tej sprawie napisało do nas dwóch Czytelników.

- W utworze autor obraża mieszkańców Poznania - napisał do nas Wiktor. - Jestem mieszkańcem nowego bloku przy ulicy Drzymały na Sołaczu. 11.09.2021 wandale zniszczyli elewację naszego budynku. Kilka dni temu w sieci pojawiła się piosenka poznańskiego rapera (Profesor Ulicy), a jako zdjęcie promujące piosenkę jest zdjęcie w bluzie, na której widać zniszczoną elewację. Sam raper stoi przed niegdyś zniszczonym budynkiem - pisze do nas mieszkaniec Sołacza. - Dla nas, mieszkańców, jest to skandal. Istnieją powody do podejrzeń, że to właśnie raper zniszczył elewację budynku, ponieważ w tekście jest: "Bogate Kur*y co kupują tu mieszkania,/ mają w du*ie nas lokalnych, ich egoizm nas zasłania, / dość klękania przed obliczem pana, zobaczycie chama, / który wszystko rozpierd*la, z penerami wieczna sztama. / Z penerami, którzy na nowych osiedlach,/ nazywani marginesem pokażemy co to zemsta. /..." Możemy właśnie przypuszczać, że owy raper przyznał się do aktu wandalizmu. Jako mieszkańcy nie godzimy się aby ktoś nas obrażał i nie zostawimy tak tej sprawy. Obawiamy się też o przyszłość naszą, jak i budynku - dodaje.

Mieszkańcy przyznają, że rozważają zgłoszenie sprawy policji. Tymczasem w utworze "Patodeweloperka" autor mówi nie tylko o mieszkańcach bloku, ale też o prezydencie naszego miasta. "Za to prezydent się chwali jaki on to nie jest eko, drzewa i parki wycina, a na rynku już sam beton" - rapuje Profesor Ulicy. Cały utwór można przesłuchać poniżej, ale ostrzegamy, że występują w nim przekleństwa:


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro