Reklama
Reklama

CBA w podpoznańskiej gminie. Chodzi o korupcję

fot. murowana-goslina.pl
fot. murowana-goslina.pl

A sprawa dotyczy Murowanej Gośliny.

Były burmistrz Murowanej Gośliny, Dariusz Urbański, przebywa obecnie w areszcie, o czym piszemy na naszym portalu od mniej więcej roku. Właśnie na początku 2022 roku zatrzymano go i postawiono mu kilkanaście zarzutów dotyczących korupcji, naruszenia nietykalności funkcjonariusza CBA i zmuszanie go do odstąpienia od czynności służbowych. Zarzuca mu się też żądania łapówek i niedopełnienie obowiązków służbowych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak podaje Radio Poznań, od rana w poniedziałek w Urzędzie Miasta i Gminy Murowana Goślina są funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przesłuchiwany jest m.in. zastępca byłego burmistrza - Radosław Szpot. Szpot kilka dni temu przestał zastępować Urbańskiego. Jego miejsce zajął wyznaczony przez premiera komisarz - były poznański radny Zbyszko Górny.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 27.02.2023 r., godz. 13.31
    Aktualizacja
    poniedziałek, 27.02.2023 r., godz. 13.31
    Z informacji Głosu Wielkopolskiego wynika, że CBA zatrzymało w poniedziałek dwie kolejne osoby. Nie podano jednak o kogo konkretnie chodzi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro