Reklama

Wielkopolski browar do wyburzenia. Tu warzono Rejtana, Złoty Kłos i Wiarusa

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Obiekt z Ostrowa Wielkopolskiego jest w fatalnym stanie.

Ostrowski Browar powstał w latach 30. XIX wieku. Ale dopiero w latach 70. przeżywał rozkwit. Wtedy kupił go Richard Hirsch. Nie tylko produkował piwo, ale też prowadził restaurację, w której podawano złoty trunek własnej produkcji. Czas płynął, a browar wciąż funkcjonował - mimo wojen i zmian gospodarczych w naszym kraju.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W kolejnych latach to tutaj powstawały takie piwa jak Wiarus, Jubileuszowe, Koźlak, Złoty Kłos. Lech Mocny czy Rejtan. Z czasem ostrowski browar stał się częścią Kompanii Piwowarskiej. Początek XXI wieku okazał się jednak dla browaru fatalny. Podjęto decyzję o jego likwidacji.

Przez kilkadziesiąt lat, aż do teraz, obiekty stały opuszczone i niszczały. Dziś są niebezpieczne i mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców. Jak podają lokalne media, właśnie dlatego podjęto decyzję o jego wyburzeniu. Prace mają rozpocząć się w marcu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro