Reklama
Reklama

CBŚP zlikwidowało w Wielkopolsce laboratorium narkotyków i zabezpieczyło tonę klefedronu wartego 41 mln złotych

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Zatrzymano trzy osoby.

Jak podaje Centralne Biuro Śledcze Policji z Łodzi, funkcjonariusze ustalili, że na terenie naszego województwa znajduje się laboratorium narkotyków syntetycznych. Z ich ustaleń wynikało, że w laboratorium cyklicznie powstawały hurtowe ilości substancji psychotropowych.

- W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 3 osoby i zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych. Wówczas także zabezpieczyli m.in. częściowo skrystalizowaną substancję o masie co najmniej 1036 kg, która była finalnym produktem procesu chemicznego. Po wstępnych badaniach w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu stwierdzono, że jest to 4CMC czyli klefedron, którego szacunkowa wartość wynosi około 41 mln zł - podaje CBŚP.

W akcji uczestniczyli nie tylko policjanci, ale też strażacy z poznańskiej Specjalistycznej Grypy Chemiczno-Ekologicznej. - Trzem zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty nielegalnego wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Sąd Rejonowy w Poznaniu, na wniosek prokuratury wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro