Reklama
Reklama

Śmieci na placu zabaw

Place zabaw to miejsca, które powinny być bezpieczne dla naszych dzieci. Niestety, niektóre poznańskie "bawialnie" nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem i higieną - puste butelki i puszki po alkoholu, pety, kapsle - to wszystko znaleźć w piasku, w którym bawią się dzieci. Jeden z takich placów znajduje się przy ulicy Bukowskiej.

Papierki, kapsle i papierosy nie są odpowiednim otoczeniem dla maluchów. Dlatego sytuacją na placu zabaw zajęła się Straż Miejska. Prośby i ponaglenia firmy, która zajmuje się czystością w tym miejscu nie przynosiły żadnych rezultatów. Konieczne więc było nałożenie na odpowiedzialny organ wysokich mandatów karnych.

Plac zabaw podlega pod ZKZL, który wynajął firmę zajmującą się utrzymywaniem czystości w podobnych miejscach. Niestety - ZKZL wielokrotnie otrzymywał informacje o tym, że firma sprzątająca nie dbao plac, czyli nie wywiązuje się z umowy. ZKZL nakazł firmie złożenie pisemnych wyjaśnień związanych z zaniedbaniem, a także natychmiastowe posprzątanie placu. Jeśli i to nie przyniesie skutków, wyciągnięte zostaną dalsze konsekwencje.

W Poznaniu wiele jest miejsc, które wyglądają podobnie do placu zabaw przy ul. Bukowskiej. Niestety miasto, któremu podlegają te tereny, niema możliwości nieustannego kontrolowania wszystkich podległych mu placów i skwerów. Zgłoszeniamieszkańców ułatwiają urzędnikomwspółpracę z wynajętymifirmami sprzątającymi.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
16.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro