Reklama

Poznańscy przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie. Skorzystało już niemal 5 tysięcy osób

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ronald Carreno z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ronald Carreno z Pixabay

Przedsiębiorcy ze średnich, małych i mikrofirm z Poznania mogą dostać dofinansowanie do szkoleń i kursów dla wszystkich pracowników.

"Usługi Rozwojowe szansą na sukces" to projekt, który oferuje wsparcie finansowe dla przedsiębiorców mikro-, małych i średnich firm z Poznania. Pomoc przyznawana jest w postaci dofinansowania do szkoleń lub kursów dla wszystkich pracowników - także obcokrajowców. Wsparcie mogą również uzyskać firmy działające w branżach o największym potencjale rozwojowym lub w branżach strategicznych dla regionu. Projekt realizuje Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

"Wszystkie kursy i szkolenia z dofinansowaniem dostępne są w Bazie Usług Rozwojowych. Platforma w intuicyjny sposób pozwala na wyszukanie wybranej branży, daty i miejsca szkolenia, a także formy świadczenia usługi. Wsparcie udzielane jest do wysokości 6 tys. zł na pracownika oraz 100 tys. zł na firmę" - informują miejscy urzędnicy.

"Dofinansowanie kosztów pojedynczej usługi rozwojowej w projekcie uzależnione jest od wielkości przedsiębiorstwa i wynosi: 80% dla mikroprzedsiębiorstw, 70% dla małych przedsiębiorstw oraz 50% dla średnich" - dodają.

I podkreślają, że wysokość dofinansowania dla małych i średnich firm może zostać zwiększona do maksymalnie 80% w przypadku:
- wnioskowania o dofinansowanie w ramach prowadzonej działalności w kodzie PKD należącego do branży rozwojowych/smart specialisation;
- objęcia wsparciem pracowników w wieku 50 lat i więcej;
- objęcia wsparciem pracowników o niskich kwalifikacjach;
- wybrania usługi rozwojowej, kończącej się zdobyciem kwalifikacji wpisanej do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

By uzyskać dofinansowanie, wystarczy wybrać z Bazy Usług Rozwojowych interesujące szkolenie lub kurs, a następnie pobrać ze strony warp.org.pl generator wniosku. Po jego uzupełnieniu, kompletny formularz zgłoszeniowy należy wysłać w okresie naboru na adres email: [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro