Reklama

12 miesięcy od rosyjskiej napaści na Ukrainę. "Działania Rosjan można porównać z piekłem II wojny światowej"

fot. T.S.
fot. T.S.

Spotkanie odbyło w piątek po południu przy ul. Bukowskiej.

Uczestnicy akcji tradycyjnie spotkali się przed Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej w Poznaniu, by podkreślić, że dziś mija 12 miesięcy od napaści Rosji na Ukrainę.

"Widzimy się pod konsulatem oprawców w pierwszą i ostatnią rocznicę tej straszliwej wojny! aby wyrazić nasz sprzeciw wobec wojny w Ukrainie i działań Rosjan, które można porównać z piekłem II wojny światowej. Wszystkim nam zdawało się, że te czasy słusznie odeszły już do przeszłości. Totalitaryzm Putina pokazał, że zdanie "nigdy więcej wojny" niestety łatwiej wypowiedzieć niż wprowadzić w czyn" - zapowiadali organizatorzy.

"Pokażmy koniecznie ilu nas jest. Niech to wpłynie na władze, aby wywierały coraz silniejsze naciski na arenie międzynarodowej. Miejmy nadzieje, że kraje zachodu w końcu obudzą swoje sumienia i zamiast mówić, zaczną również mocniej działać, aby pomóc naszym braciom ze wschodu w odparciu nieprzyjaciela i najeźdźcy" - dodali.

"Rosja przegrywa w tej wojnie, to widać na każdym kroku. Ten kraj od zawsze był przysłowiowym "kolosem na glinianych nogach". Żywimy ogromne nadzieje, że totalitaryzm Władimira Putina niedługo upadnie, a w Rosji zapanują w końcu rządy demokratyczne" - podkreślali.

Akcja zaczęła się o godzinie 16:00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro