Reklama
Reklama

Rower miejski nie wraca do Poznania. Prywatnego operatora brak

Jesień ubiegłego roku | fot. Czytelnik
Jesień ubiegłego roku | fot. Czytelnik

O to, czy w mieście pojawi się jakaś wypożyczalnia rowerów, dopytuje Czytelniczka.

- Czy coś wiadomo odnośnie roweru miejskiego na sezon 2023 w Poznaniu? Czy zgłosiła się jakaś firma, która będzie wypożyczać rowery bez dopłat od miasta? W następnym tygodniu już marzec, więc sezon rowerowy zacznie się - napisała.

Nie mamy dobrych wieści dla osób, które nie posiadają własnych rowerów i korzystały z Poznańskiego Roweru Miejskiego. - Miasto Poznań jest otwarte na wzbogacanie oferty mikromobilności przez prywatnych dostawców, pracując równolegle nad zasadami porządkowania współdzielonych pojazdów - mówi nam Michał Łakomski, dyrektor Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa UMP. - Cieszymy się, że byliśmy jednym z pierwszych miast w Polsce, w których na pilotażowy okres pojawiły się rowery elektryczne firmy Bolt. Obecnie nie posiadamy informacji o pojawieniu się w najbliższym czasie prywatnych rowerów na terenie Poznania - dodaje.

We wrześniu ubiegłego roku Poznań był jednym z pierwszych miast, w których Bolt uruchomił możliwość korzystania z rowerów elektrycznych na minuty. Nie wiadomo jednak, jednoślady powrócą do miast, w których prowadzono pilotaż.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro