Reklama
Reklama

Murowana Goślina z tymczasowym burmistrzem. To były poznański radny. Poprzednik przebywa w areszcie

fot. Dariusz Urbański / FB
fot. Dariusz Urbański / FB

Dariusz Urbański ma następcę.

- Premier Mateusz Morawiecki na podstawie art. 28f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym wyznaczył z dniem 24 lutego 2023 r. Zbyszka Górnego do pełnienia funkcji burmistrza miasta i gminy Murowana Goślina do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Jak podają urzędnicy, Górny ukończył Politechnikę Poznańską. - Od 1994 roku pracuje w Sieci Badawczej Łukasiewicz w Poznańskim Instytucie Technologicznym, gdzie jest odpowiedzialny m.in. za wdrażanie i projektowanie systemów logistycznych. W 2021 roku przez pięć miesięcy pełnił funkcję wójta gminy Dopiewo do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta. W latach 2006 - 2015 był przewodniczącym Rady Osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo w Poznaniu, gdzie również w latach 2019 - 2023 pełnił funkcję radnego. W latach 2014 - 2018 był radnym miasta Poznania, a także wiceprzewodniczącym Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Przypomnijmy, że poprzedni burmistrz Murowanej Gośliny, Dariusz Urbański, zrzekł się mandatu. Rok temu postawiono mu kilkanaście zarzutów dotyczących korupcji, naruszenia nietykalności funkcjonariusza CBA i zmuszanie go do odstąpienia od czynności służbowych. Zarzuca mu się też żądania łapówek i niedopełnienie obowiązków służbowych. Urbański wyraził zgodę na podawanie swojego imienia i nazwiska.

Nowy burmistrz ma zostać wybrany w ciągu 3 miesięcy od wygaśnięcia mandatu Urbańskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro