Reklama

Chciała sprzedać kolekcjonerską porcelanę z Chodzieży za grosze. Uczciwi kupcy powiedzieli, ile jest warta

Serwis Iwona / Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały fabryki z Chodzieży
Serwis Iwona / Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały fabryki z Chodzieży

Internauci przyznają, że odzyskują wiarę w ludzi.

Mniej więcej 150 lat temu w Chodzieży zaczęto produkować fajans. Po kilkudziesięciu latach powstała fabryka porcelany, która istniała do 30 czerwca 2020 roku. Polska Grupa Porcelanowa zdecydowała bowiem, że porcelana będzie wciąż wytwarzana w zakładach w Ćmielowie i Łubianie. Modele porcelany produkowane dotąd w Chodzieży powstają, ale w innym miejscu.

Największą popularnością porcelana z Chodzieży cieszyła się w drugiej połowie XX wieku. Hitem były serie Iwona czy Wenus. Dziś kolekcjonerskie serwisy z porcelany są poszukiwane przez pasjonatów. Przekonała się o tym kobieta, która postanowiła wystawić na sprzedaż chodzieską porcelanę.

Jak opisała na Facebooku Miss Ferreira, kobieta postanowiła sprzedać na platformie OLX serwis do kawy. Przez lata był trzymany w domowej szafce. Nieświadoma jego wartości właścicielka zaproponowała, że sprzeda zestaw za 150 złotych. Po kilku minutach zaczęły do niej napływać wiadomości od kolekcjonerów z informacją, że to bardzo poszukiwany serwis i można za niego dostać nawet i 4000 złotych. Ostatecznie serwis do kawy został sprzedany za 2500 złotych pani, która jako pierwsza napisała do właścicielki z informacją o zaniżonej cenie.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
7.5 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro