Reklama
Reklama

Trwa budowa Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego. Będzie tu 900 łóżek dla pacjentów

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Szpital powstaje w rejonie ulic Grunwaldzkiej i Przybyszewskiego.

- W pierwszym miesiącu nowego roku w ramach Modułu 1 kontynuowane były prace montażowe ścian gips-karton, wind, balustrad, a także instalacji: kanalizacji sanitarnej, wody użytkowej, centralnego ogrzewania, hydrantowej, odzysku ciepła, gazów medycznych, węzła ciepła oraz rozdziału ciepła - informuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu. - Trwały prace związane z okablowaniem DSO i SSP oraz układano trasy kablowe elektryczne i teletechniczne. Wykonane zostały instalacje zasilające i oświetlenie w pomieszczeniu węzła ciepła. Na poziomach 0 i +1 rozpoczęto wykonywanie wylewek samopoziomujących oraz układanie wykładzin podłogowych - dodaje.

Równocześnie trwają prace w ramach Modułu 2a i łączników 2b oraz 3b. Prowadzono tu montaż konstrukcji pod fotowoltaikę na dachu, a także zakończono montaż żaluzji zaciemniających. I tutaj pojawiają się nowe instalacje i okablowanie. Na terenie budowana jest natomiast kanalizacja deszczowa, sanitarna, układane są drogi z kostki na parkingu.

Prace mają się zakończyć w 2025 roku. Szpital będzie dysponować 900 łóżkami. Pojawią się tu m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy z Centrum Medycyny Ratunkowej i Interwencyjnej. Przeniosą się tu lekarze ze Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, który połączył się ze szpitalem im. Przemienienia Pańskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro