Reklama
Reklama

Kamery w toaletach poznańskiego liceum. Dyrekcja tłumaczy, dlaczego je zainstalowano

Zdaniem ucznia, kamery miały taki zasięg | fot. Czytelnik
Zdaniem ucznia, kamery miały taki zasięg | fot. Czytelnik

Okazuje się, że działały tylko przez chwilę.

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik, uczeń XII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. - Jakieś 2 tygodnie temu w toaletach w mojej szkole zamontowano kamery, których obecność jest lekko absurdalna jak na takie miejsce, szczególnie że widać na nich wnętrze kabin oraz osoby z nich korzystające, nie mówiąc o pisuarach - pisze.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Skontaktowaliśmy się z dyrekcją szkoły. Okazuje się, że w styczniu rzeczywiście w toaletach zamontowano urządzenia. - Montaż kamer był zasadny ze względu na akty wandalizmu - tłumaczy Małgorzata Jankowska, wicedyrektor XII LO. - Monitoring obejmował wyłącznie część pomieszczenia, w którym znajdują się umywalki. Toalety i pisuary były poza zasięgiem urządzenia. Kamery działały od 16 do 29 stycznia 2023 roku i podgląd do zapisu nagrań miała tylko i wyłącznie dyrekcja szkoły - zapewnia.

Kamery już nie działają. - Monitoring został wyłączony po uwzględnieniu pisma rodziców (z 18 stycznia 2023 roku) i ustaniu dewastacji tych pomieszczeń. Zapis z kamer automatycznie został usunięty - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro