Reklama
Reklama

Kamery w toaletach poznańskiego liceum. Dyrekcja tłumaczy, dlaczego je zainstalowano

Zdaniem ucznia, kamery miały taki zasięg | fot. Czytelnik
Zdaniem ucznia, kamery miały taki zasięg | fot. Czytelnik

Okazuje się, że działały tylko przez chwilę.

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik, uczeń XII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. - Jakieś 2 tygodnie temu w toaletach w mojej szkole zamontowano kamery, których obecność jest lekko absurdalna jak na takie miejsce, szczególnie że widać na nich wnętrze kabin oraz osoby z nich korzystające, nie mówiąc o pisuarach - pisze.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Skontaktowaliśmy się z dyrekcją szkoły. Okazuje się, że w styczniu rzeczywiście w toaletach zamontowano urządzenia. - Montaż kamer był zasadny ze względu na akty wandalizmu - tłumaczy Małgorzata Jankowska, wicedyrektor XII LO. - Monitoring obejmował wyłącznie część pomieszczenia, w którym znajdują się umywalki. Toalety i pisuary były poza zasięgiem urządzenia. Kamery działały od 16 do 29 stycznia 2023 roku i podgląd do zapisu nagrań miała tylko i wyłącznie dyrekcja szkoły - zapewnia.

Kamery już nie działają. - Monitoring został wyłączony po uwzględnieniu pisma rodziców (z 18 stycznia 2023 roku) i ustaniu dewastacji tych pomieszczeń. Zapis z kamer automatycznie został usunięty - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro