Reklama

Najniebezpieczniejsze ulice w Poznaniu 2022 roku. Królowa jest jedna

Wypadek na ulicy Krzywoustego | fot. KM PSP Poznań
Wypadek na ulicy Krzywoustego | fot. KM PSP Poznań

Od lat numerem jeden jest ulica Głogowska.

Danymi dotyczącymi ulic w Poznaniu, na których doszło do największej liczby zdarzeń drogowych obsługiwanych przez policję podzielił się radny Wojciech Chudy. - Doszło do ponad 2200 kolizji i wypadków, w których 10 osób zginęło a 201 osób zostało rannych. Niestety statystyki te nie są optymistyczne. Trzeba zastanowić się jakie są przyczyny tak dużej liczby zdarzeń drogowych. Czy to wina kierowców, nadmiernej prędkości, braku koncentracji? Czy można tak dostosować infrastrukturę drogową, aby kolizji i wypadków było mniej? Temat ten zostanie omówiony niedługo na spotkaniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania - zaznacza Chudy.

Z danych, które uzyskał od policji wynika, że w ubiegłym roku najwięcej zdarzeń drogowych odnotowano na ulicy Głogowskiej - 300, w tym 22 wypadki. Nikt tu nie zginął, ale ranne zostały 24 osoby. Drugie miejsce zajmuje ulica Krzywoustego z 225 zdarzeniami, w tym 7 wypadkami. Niestety zginęły w nich 3 osoby, a 5 zostało rannych. To tutaj w czerwcu ubiegłego roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęli 16-latek siedzący za kierownicą audi i 21-latek, który siedział za kierownicą taksówki stojącej w zatoczce przy trasie. Trzecie miejsce należy do ulicy Hetmańskiej, na której doszło do 224 zdarzeń drogowych, w tym 15 wypadków. Zginęła w nich jedna osoba, a 30 zostało rannych. Jedyna ofiara z ulicy Hetmańskiej to 27-letnia piesza, która została potrącona przez samochód przed przejściem dla pieszych.

Jakie jeszcze ulice znalazły się w zestawieniu? To Grunwaldzka ze 176 zdarzeniami, w tym 27 wypadkami (jeden śmiertelny), Bukowska ze 169 zdarzeniami (w tym 13 wypadkami). Następne są ulice Dąbrowskiego - 164 zdarzenia, w tym 17 wypadków, Dolna Wilda - 127 zdarzeń, w tym 14 wypadków, Jana Pawła II - 124 zdarzenia, w tym 5 wypadków, Lechicka - 116 zdarzeń, w tym 7 wypadków. Na ulicach Roosevelta i Al. Solidarności doszło do 105 zdarzeń, ale to na tej drugiej odnotowano jedną ofiarę śmiertelną. Do śmiertelnych wypadków doszło też na ulicach Matyi (1 ofiara), al. Niepodległości (1 ofiara) i Lutyckiej (2 ofiary).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro