Reklama
Reklama

Jednej nocy uszkodził 6 lokali w rejonie Starego Rynku. Zatrzymano go w galerii handlowej. Na koncie ma więcej takich akcji

fot. policja
fot. policja

O powybijanych szybach w punktach gastronomicznych i usługowych pisaliśmy już na portalu.

Jak podawaliśmy już kilka dni temu, do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 lutego. Na miejsce wezwano policjantów. - Okazało się, że zniszczonych lokali jest znacznie więcej niż początkowo przypuszczano. Łącznie policjanci przeprowadzili oględziny w 6 punktach gastronomicznych oraz usługowych w rejonie ulic Szkolnej, Stary Rynek, Żydowskiej, Wronieckiej, Klasztornej - tłumaczy Marta Mróz z poznańskiej policji.

Sprawca nie tylko spowodował duże szkody materialne, ale też w trzech przypadkach okradł lokale m.in. z gotówki. - Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, a po ich analizie wytypowali podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany 16 lutego na terenie jednej z poznańskich galerii handlowych - dodaje.

Ale to nie koniec. - Po przeanalizowaniu spraw o podobnym charakterze okazało się, że to nie jedyne przestępstwa jakie miał na swoim koncie. 20-latek podejrzany jest również o inne kradzieże, kradzieże z włamaniami oraz uszkodzenia mienia, w tym samym rejonie. Po zebraniu dowodów w sprawie, mężczyzna usłyszał 14 zarzutów za uszkodzenia mienia, kradzieże, kradzieże z włamaniami oraz usiłowania tych przestępstw. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora najbliższe 3 miesiące spędzi on w tymczasowym areszcie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro