Reklama
Reklama

Lotnisko Ławica: chciał wnieść do samolotu kastet. Twierdził, że służy mu jako ozdoba

fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

To kolejny taki przypadek na poznańskim lotnisku.

Wielokrotnie pisaliśmy na epoznan.pl o pasażerach, którzy próbowali wylecieć z Poznania z kastetami. Wciąż jednak dochodzi do takich sytuacji. Ostatnia miała miejsce w ubiegłym tygodniu, konkretnie w piątek. 26-letni Polak chciał wylecieć do Holandii z kastetem właśnie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Mężczyzna oświadczył, że kastet oraz pasek, na którym go nosił, kupił za 100 zł w jednym ze sklepów i służył mu jako ozdoba. Z uwagi jednak na to, iż kastet nosi znamiona broni białej, a 26-latek nie miał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice naszego kraju, kastet został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej - wyjaśnia Nadodrzańska Straż Graniczna. - Po sporządzeniu dokumentacji procesowej pasażerowi zezwolono na kontynuowanie podróży. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
56.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro