Reklama

Będą zmiany na rondzie na Szczepankowie. "Kierowcom będzie łatwiej przejechać"

fot. ZDM
fot. ZDM

Chodzi o rondo Mycielskich, tuż przy zjeździe z trasy katowickiej.

- Rondo na Szczepankowie, zlokalizowane przy zjeździe z trasy katowickiej, ma dwa pasy ruchu na obwodzie obiektu. Natężeniu ruchu jest tam duże, szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. To sprawia, że niektórym kierowcom przejazd przysparza wielu problemów. Dlatego Miejski Inżynier Ruchu przygotował projekt zmian w organizacji ruchu, który będzie wdrażał Zarząd Dróg Miejskich - podaje ZDM.

Na dojeździe do ronda, a także na rondzie pojawi się nowe oznakowanie na jezdni, które ułatwi kierowcom dojazd do wybranego zjazdu z ronda. - Jednocześnie w tym samym celu przed wjazdami ustawione zostaną tablice z piktogramami - dodaje.

Według Miejskiego Inżyniera Ruchu, takie zmiany poprawią przepustowość ronda, ale też poprawią bezpieczeństwo w tym miejscu. - Wprowadzane zmiany mają poprawić czytelność skrzyżowania oraz ułatwić przejazd we wszystkich relacjach, co jest istotne ze względu na istnienie tam aż pięciu wlotów, w tym zjazdu z trasy katowickiej.

Wykonawca prac do końca czerwca ma wprowadzić zmiany na rondzie. Kierowcy muszą się tu liczyć z niewielkimi, okresowymi utrudnieniami w ruchu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro