Reklama
Reklama

Brutalne zabójstwo w Holandii: sprawca zatrzymany w Wielkopolsce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

59-letni rolnik z Weert zginął 7 lipca ubiegłego roku.

Jak informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu pomagali śledczym z Królestwa Niderlandów w sprawie zabójstwa z lata ubiegłego roku. W holenderskim Weert zamordowano wówczas 59-letniego rolnika. - Miejscowi policjanci ustalili, że zabójstwa dokonały dwie osoby. Sprawcy weszli na teren posesji nocą, najpierw uśmiercili psa następnie weszli do domu ofiary. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna obudził się i doszło do konfrontacji, wtedy sprawcy udusili go, a dla zatarcia śladów podpalili dom. Nie było wątpliwości, że kierował nimi motyw rabunkowy - tłumaczy Liszczyńska.

Niderlandzcy policjanci szybko zatrzymali kobietę, która brała udział w zabójstwie. 40-letnia Polka pracowała na terenie gospodarstwa ofiary. - Została zatrzymana i trafiła do aresztu. Odmówiła jednak składania wyjaśnień i jakiejkolwiek współpracy z organami ścigania. Śledztwo utknęło w martwym punkcie - dodaje. - Z uwagi na podejrzenie, że drugim sprawcą również może być obywatel Polski, na prośbę holenderskich policjantów w sprawę zaangażował się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Policjanci z Poznania ustalili, że drugim sprawcą był 41-latek z Turku. Został zatrzymany na terenie miasta, a następnie sąd zdecydował o jego ekstradycji do Holandii, gdzie będzie odpowiadał przed tamtejszym wymiarem sprawiedliwości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro