Reklama

Brutalne zabójstwo w Holandii: sprawca zatrzymany w Wielkopolsce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

59-letni rolnik z Weert zginął 7 lipca ubiegłego roku.

Jak informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu pomagali śledczym z Królestwa Niderlandów w sprawie zabójstwa z lata ubiegłego roku. W holenderskim Weert zamordowano wówczas 59-letniego rolnika. - Miejscowi policjanci ustalili, że zabójstwa dokonały dwie osoby. Sprawcy weszli na teren posesji nocą, najpierw uśmiercili psa następnie weszli do domu ofiary. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna obudził się i doszło do konfrontacji, wtedy sprawcy udusili go, a dla zatarcia śladów podpalili dom. Nie było wątpliwości, że kierował nimi motyw rabunkowy - tłumaczy Liszczyńska.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Niderlandzcy policjanci szybko zatrzymali kobietę, która brała udział w zabójstwie. 40-letnia Polka pracowała na terenie gospodarstwa ofiary. - Została zatrzymana i trafiła do aresztu. Odmówiła jednak składania wyjaśnień i jakiejkolwiek współpracy z organami ścigania. Śledztwo utknęło w martwym punkcie - dodaje. - Z uwagi na podejrzenie, że drugim sprawcą również może być obywatel Polski, na prośbę holenderskich policjantów w sprawę zaangażował się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Policjanci z Poznania ustalili, że drugim sprawcą był 41-latek z Turku. Został zatrzymany na terenie miasta, a następnie sąd zdecydował o jego ekstradycji do Holandii, gdzie będzie odpowiadał przed tamtejszym wymiarem sprawiedliwości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro