Reklama
Reklama

Wilki widziane także bliżej Poznania. "Pojawił się obok naszego domu"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W Ceradzu Dolnym na terenie powiatu szamotulskiego.

W niedzielę pisaliśmy o obecności wilków w rejonie Sierakowa na terenie powiatu międzychodzkiego. Nie jest to jedyne miejsce, w jakim w ostatnim czasie zaobserwowano wilki. - Dzisiaj w południe widzieliśmy wilka obok naszego domu w miejscowości Ceradz Dolny - napisał do nas Czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ceradz Dolny leży około 50 kilometrów od Sierakowa i około 30 kilometrów od poznańskiego Starego Rynku. Dla wilków takie odległości to nic nadzwyczajnego. Dziennie potrafią pokonywać kilkadziesiąt kilometrów. Choć wilki wciąż wzbudzają spore emocje wśród mieszkańców, unikają kontaktu z człowiekiem, dlatego też nie stanowią zagrożenia dla ludzi.

Od 1998 roku wilki są objęte ochroną gatunkową. Nie wolno ich umyślnie zabijać, chwytać, okaleczać, płoszyć czy niepokoić. Złamanie tych zakazów grozi wysoką grzywną lub karą pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
87.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro