Reklama
Reklama

Leszczyny z 27 Grudnia uratowane. Przebudowa ulicy się przedłuży? Mamy stanowisko miasta

fot. WTK
fot. WTK

Wracamy do sprawy.

W piątek pisaliśmy, że Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska umorzyła postępowanie w sprawie wycinki leszczyn z przebudowywanej ulicy 27 Grudnia, a to oznacza, że miasto nie może wyciąć drzew. Jak podało Stowarzyszenie Plac Wolności, powód umorzenia jest prozaiczny - upłynął termin przesadzenia drzew wyznaczony na koniec 2022 roku. Teraz miasto może odwołać się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Zapytaliśmy urzędników, co teraz. - Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska (GDOŚ) uchylił postanowienie RDOŚ, nie odnosząc się do zagadnień merytorycznych i umorzył dalsze postępowanie w tym zakresie. Uznał, że jest ono bezprzedmiotowe, ponieważ minęły już wyznaczone we wcześniejszej decyzji terminy usunięcia i przesadzenia drzew - tłumaczy Katarzyna Parysek - Kasprzyk, zastępczyni dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP.

- W zaistniałej sytuacji Miasto Poznań ustala z gestorami sieci oraz instytucjami zmiany w projekcie, które są konsekwencją wydanych decyzji administracyjnych. To, czy ponowny wniosek o przesadzenie lub wycinkę drzew zostanie przekazany do Wydziału Klimatu i Środowiska, uzależnione jest od wyników tych uzgodnień. Troska o dobrą kondycję drzew jest dla Miasta priorytetem. Zależy nam na ochronie i zachowaniu jak największej liczby drzew - podkreśla.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
24.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro