Reklama

Pracownicy wodociągów będą protestować w Poznaniu. Pojawią się przed siedzibą Wód Polskich

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Protest ma się odbyć w poniedziałek.

Jak podaje Radio Poznań, do naszego miasta mają przyjechać na protest przedstawiciele branży z całego regionu. Protest ma się rozpocząć w poniedziałek o 13.00 przy ulicy Chlebowej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Przypomnijmy, że Aquanet, ale też inne przedsiębiorstwa wodociągowe z regionu, domagają się od Wód Polskich zaakceptowania podwyżki opłat za wodę i ścieki. W Poznaniu nowa, droższa taryfa, weszła w życie w październiku ubiegłego roku. Kolejna podwyżka jest zaplanowana na październik 2023 roku, ale rosnące koszty wymuszają na wodociągach podniesienie cen już teraz, na co Wody Polskie się nie godzą.

Aquanet wskazuje, że jeśli spółka nie podniesie opłat już teraz, w budżecie zabraknie jej w tym roku 50 mln złotych. - Będziemy zmuszeni do kolejnych oszczędności. Mowa o ograniczeniu remontów, inwestycji czy usuwania awarii - mówiła kilka dni temu w rozmowie z WTK Zofia Koszutska-Taciak, rzeczniczka spółki Aquanet. Spółka chciałaby podnieść ceny o mniej więcej 25%.

Od kilku dni siedziba Aquanetu jest oflagowana transparentami z hasłami "Protest", o czym pisaliśmy już na naszym portalu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro