Reklama
Reklama

Przed nami weekend z niebezpieczną pogodą

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

W całej Polsce ma występować silny, a miejscami huraganowy wiatr.

Choć w tej chwili Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał jeszcze żadnego ostrzeżenia meteo dla naszego kraju, w prognozie zagrożeń zobaczyć można ostrzeżenia pierwszego, drugiego, a nawet trzeciego stopnia. - Obserwujemy pogodę typową dla wyżu w chłodnej porze roku - dużo chmur z miejscowymi rozpogodzeniami, opady mżawki (czasem marznącej), długo utrzymujące się mgły i słaby, zmienny wiatr. Sytuacja zmieni się w piątek, gdy dostaniemy się pod wpływ rozległego układu niżowego i pojawią się opady deszczu związane z chłodnym frontem atmosferycznym - podaje IMGW.

- Dodatkowo, w nocy z piątku na sobotę (17/18.02) i w sobotę nad południową Skandynawią i Bałtykiem przemieści się głęboki ośrodek niżowy z układem frontów. Przyniesie on jeszcze więcej deszczu, miejscami około 15 mm na 12 godzin, możliwość burz, ale przede wszystkim bardzo silny i niebezpieczny wiatr. Na Wybrzeżu porywy mogą sięgać 120 km/h, w głębi lądu około 80-90 km/h. Na Bałtyku spodziewamy się silnego sztormu. W sobotę wiatr będzie wiał z północnego zachodu, co będzie stanowiło dodatkowe zagrożenie dla rejonów nadmorskich. Wiatr zacznie słabnąć stopniowo w nocy z soboty na niedzielę - dodaje.

W prognozie zagrożeń IMGW można zobaczyć, że cała Wielkopolska oznaczona jest pomarańczowym kolorem, co oznacza drugi stopień ostrzeżenia meteorologicznego. W piątek w Wielkopolsce ma wiać silny wiatr, a w sobotę jeszcze silniejszy. Szczegóły z pewnością poznamy w najbliższych godzinach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro